1.6.2020
Prodloužení přístupu k e-knih

Koronavirové bezplatné EIZ, u kterých jsme měli přístup do 31.5., byly všechny prodlouženy pro MU do 30.6. (možnost další prodloužení poté není vyloučena).

Prodloužení se týká těchto kolekcí:

- Oxford University Press e-books
  - Cambridge University e-books
  - Taylor & Francis e-books

Vedle toho také vyjednáváme nově přístup do e-books z MIT.

27.4.2020
Změna přihlašování

V úterý 28. 4. 2020 ve večerních hodinách dojde ke změně přihlašování pro vzdálený přístup k elektronickým informačním zdrojům přes EZproxy. Uživatelé budou směrováni na nové jednotné přihlašování MU a budou se přihlašovat primárním heslem. Samotná funkcionalita EZproxy a tedy i automaticky generovaných odkazů zde na Portále EIZ nebude dotčena, uživatelé mohou nadále pracovat stejným způsobem jako dříve.

9.4.2020
Knihovny-samostudium

Na webové stránce Uzavřené knihovny vás nezastaví jsou průběžně zveřejňovány novinky v oblasti online informačních zdrojů a tipy pro samostudium studentů MU v době koronavirové epidemie.